W dniu 23 września 2018 r. o godz. 9:30 w kaplicy p.w. Św. Józefa w Obroczy została odprawiona Msza Św. w intencji 102 poległych i pomordowanych w czasie II – ej Wojny Światowej mieszkańców Obroczy. Mszę Św. odprawił i wygłosił Słowo Boże ks. prof. Tadeusz Guz, po czym otrzymał gromkie brawa. Mówił o zakłamywaniu prawdy, o Polsce katolickiej, którą Niemiecka Rzesza pragnie oskarżyć za II wojnę światową, o miejscowych poległych, często młodych ludzi, którzy swoje życie oddali za naszą wolną katolicką Ojczyznę. Słowo Boże mówiło o zasadzce na sprawiedliwego, który jest niewygodny, bo sprzeciwia się… do czego odniósł się ks. Profesor uzasadniając, że Pan Bóg nie był przyczyną śmierci sprawiedliwych jak twierdzą Ci, którzy odrzucili Boga i znienawidzili wszystko co z Nim związane, bowiem Jezus Chrystus stanął po stronie sprawiedliwych aż do oddania swojego życia. Po zakończeniu Mszy Św. Pan Jacek Paluch - Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK przekazał wszystkim uczestnikom podziękowania. W imieniu ŚZŻAK Okręg Zamość przekazał dla ks. proboszcza Błażeja Górskiego na ręce ks. Jarosława Zawadzkiego i ks. prof. Tadeusza Guz - IV tomowy reprint wspomnień ludności Zamojszczyzny spisany przez dr. Zygmunta Klukowskiego wydany po 73 latach. Następnie wszyscy przeszli w asyście pocztów sztandarowych pod pomnik ku czci poległych mieszkańców Obroczy, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze, odmówiono modlitwę oraz wysłuchano przemówienia ks. prof. Tadeusz Guza.

wtorek,

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny